Більше третини (35%) працівників через неофіційне працевлаштування не мають гарантій дотримання роботодавцем трудового законодавства. Про це свідчать дані дослідницького агентства Info Sapiens.

Також аналітики розпитали українців щодо проблем у сфері трудових відносин, з якими наші громадяни найчастіше стикаються, і склали відповідний список.

Що найбільше турбує українців (за 10-бальною системою): недостатній розмір заробітної плати — на 9,8; відсутність гарантії оплачуваних лікарняних — 9,4; недостатня захищеність від звільнення — 9,2; недостатня тривалість оплачуваної відпустки — 9,1; складність знайти роботу в разі звільнення — 9,0; відсутність офіційного оформлення — 8,8; недостатні соціальні гарантії на випадок народження дитини — 8,7; примус до понаднормової роботи — 8; дискримінація — 7,9; психологічний тиск — 7,7.

Дослідження показує, що жінок більше турбують всі проблеми працевлаштування, ніж чоловіків, але найбільший розрив спостерігається з проблем дискримінації (8,3 балів серед жінок проти 7,5 серед чоловіків) і психологічним тиском (8,2 проти 7,2).

Скільки українців отримують офіційну зарплату: працюють офіційно — 63%; частково офіційна зарплата — 11%; повністю неофіційна — 24%.

Як українці ставляться до неофіційного працевлаштування: негативно — 73%; позитивно — 16%; вагалися з відповіддю — 11%. Загалом 73% опитаних ставляться до неофіційного працевлаштування негативно або скоріше негативно, а 16% — позитивно.

Причини неофіційного працевлаштування (на думку респондентів): економія на податках — 92%; небажання оплачувати лікарняні та відпустки — 84%; для отримання субсидії — 49%; відсутність сучасних форм зайнятості — 48%; складність адміністрування зайнятості — 44%; складність процедури звільнення — 40%.

43% працевлаштованих українців працюють понаднормово (постійно або час від часу). Скільки українців отримують оплату за роботу понаднормово: регулярно — 32%; час від часу — 28%; не отримують взагалі — 35%.

Источник